Zbiorniki mobilne i stacjonarne. Czym się różnią?

Zbiorniki mobilne i stacjonarne. Czym się różnią

Zmagasz się z wyzwaniami związanymi z magazynowaniem paliwa? Odkryj, jak zbiorniki mobilne i stacjonarne mogą zrewolucjonizować Twoją pracę. Zaoszczędź czas oraz pieniądze i zwiększ efektywność swojego gospodarstwa lub przedsiębiorstwa.

Prowadzisz działalność, która wymaga od Ciebie magazynowania paliwa? Jeśli tak, z pewnością zdajesz sobie sprawę, ile czasu wymaga dojazd na stację benzynową, tankowanie i powrót. Czasem dodatkowo musisz zaczekać w kolejce. Prowadzisz działalność lub gospodarstwo rolne, więc wiesz, że czas to pieniądz. Dodatkowo czas charakteryzuje się ograniczoną ilością w stosunku do ilości pracy. Przypomnij sobie, czy w ostatnim czasie dotknął Cię problem związany z brakiem paliwa? Jakie emocje Ci wtedy towarzyszyły? Z pewnością czułeś złość stosunku do siebie, bo zapomniałeś zatankować na czas i zabrakło Ci paliwa w maszynie podczas pracy.

Niezależnie od tego, czy posługujesz się traktorem, koparką, zagęszczarką, a może agregatem prądotwórczym, przez brak paliwa Twoja praca staje w martwym punkcie. Wtedy czeka Cię już tylko szybka organizacja baniek i wyprawa na stację. Kilka takich sytuacji w miesiącu sprawia, że marnujesz na to kilka godzin. Brawo, tak generujesz kolejne koszty dodatkowe. Nawet jeśli nie dotyka Cię to osobiście, musisz zapłacić pracownikom za postój.

Dlatego zapytaj samego siebie, czy zbiornik paliwowy jest odpowiedzią na Twój problem? Paliwo na terenie podwórka czy firmy to może być krokiem milowym w dobrą stronę. Zaoszczędź czas, pieniądze i zyskaj większą kontrolę. Co więcej, to tylko niektóre z zalet, jakie niesie za sobą inwestycja w zbiorniki paliwowe. W zależności od profilu działalności możesz wybrać: zbiornik stacjonarny lub mobilny. A może posiadanie obu jest również dobrym rozwiązaniem?

Zbiorniki stacjonarne

Zbiornik stacjonarny to specjalny kontener, w którym możesz przechowywać paliwa płynne. Do przechowywania oleju napędowego lub benzyny przeznaczone są specjalistyczne zbiorniki dwupłaszczowe. Zbiornik dwupłaszczowy swoją nazwę zawdzięcza budowie. Jest zbudowany z dwóch zbiorników – większego na zewnątrz i mniejszego wewnątrz. Między nimi znajduje się przestrzeń powietrzna, która dodatkowo chroni przed wyciekiem substancji w razie uszkodzenia.

Najważniejszymi zadaniami i cechami zbiornika dwupłaszczowego są:

  • ochrona przed wyciekami,
  • izolacja przed niekorzystną temperaturą,
  • przechowywanie bezpieczne dla środowiska,
  • kontrola zużycia paliwa,
  • korzystniejsza cena zakupu paliwa w hurtowej ilości,
  • dostęp do paliwa w każdej chwili,

Weź również pod uwagę, że sam zakup zbiornika to nie wszystko. Istnieją przepisy oraz regulacje dotyczące przechowywania paliwa. Opisane są odległości, w jakich powinny się znajdować zbiorniki na działce w stosunku do zabudowań, granic itp. Zapoznaj się z warunkami, które musisz spełnić, by móc legalnie i bezpiecznie przechowywać paliwo na swojej posesji.

Zbiorniki mobilne

W swojej pracy lub działalności używasz koparki, traktora, a może agregatu prądotwórczego? Z pewnością spotkałeś się z sytuacją, w której niespodziewanie okazało się, że bak maszyny jest pusty lub za chwilę będzie. Wyeliminuj sytuację stwarzającą podstawę do niepotrzebnych nerwów i stresu. Szybka organizacja bańki. Często bańka ta okazuje się brudna, bo w tej sytuacji nie to jest najważniejsze. Praca wre, więc nie masz czasu na czyszczenie. Wyjazd na stację, tam spotykasz się kolejką. Ekipa stoi i czeka, a czas ucieka. Z czym kojarzy Ci się ta sytuacja? Czy wygląda znajomo? A może znów czujesz złość, przeliczając zmarnowany czas, na to, co mogłeś w tym czasie zarobić.

Zastanawiasz się, jak możesz ograniczyć takie sytuacje? Rozwiązanie okazuje się proste, wystarczy zakup mobilnego zbiornika. Ta niewielka inwestycja może napełnić Cię spokojem. W ciągu kilku miesięcy zaoszczędzisz kilkadziesiąt godzin wyjazdów po paliwo i oczekiwań na wolny dystrybutor. Liczby mówią same za siebie.
Pracujesz w terenie? Trzymaj mobilny zbiornik w samochodzie dostawczym i tankuj maszyny w każdym miejscu i o każdej porze. Jak to wygląda od strony prawnej? Przepisy pozwalają na zbiornik mobilny o pojemności do 1000 litrów. To wystarczające możliwości do zapewnienia ciągłej pracy. Co więcej, zbiorniki posiadają zespół cech, które czynią je mobilnymi:

  • wykonane są z materiału wytrzymałego na uszkodzenia mechaniczne,
  • charakteryzują się konstrukcją, która zapobiega niekontrolowanemu przemieszczaniu się cieczy,
  • odporne na warunki atmosferyczne,
  • szczelne,
  • możesz je dodatkowo zabezpieczać,
  • zapewniają wygodną dystrybucję,
  • posiadają certyfikaty i spełniają normy.

Największymi korzyściami płynącymi ze zbiornika mobilnego są:

  • oszczędność czasu,
  • oszczędność pieniędzy,
  • mobilność,
  • dostępność o każdej porze,
  • łatwość w obsłudze,
  • monitorowanie zużycia,
  • jakość przechowywanego paliwa.

Jeżeli znasz swoje potrzeby, to bez problemu wybierzesz dla siebie odpowiedni zbiornik. Oszacuj ilości paliwa, jakie zużyłeś w ostatnim czasie, oceń czy wolisz zbiornik stacjonarny, czy mobilny. A może Twoja działalność wymaga połączenia tych dwóch sposobów przechowywania i dystrybucji paliwa? Podejmij dobrą decyzję i cierpliwie czekaj na korzyści, które płyną z tanich zbiorników. Lepsza cena zakupu paliwa hurcie, zaoszczędzony czas to dwie najważniejsze korzyści. Te mniejsze dostrzeżesz sam w trakcie użytkowania.

Masz pytania? Skontaktuj się
sms
whatsapp
phone