Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Zbiornik na wodę podziemny


Podziemne zbiorniki na wodę są praktycznym i skutecznym rozwiązaniem do przechowywania wody, które zapewniają ochronę przed czynnikami zewnętrznymi i oszczędność miejsca na powierzchni. Ich zastosowanie może przynieść wiele korzyści zarówno dla użytkowników prywatnych, jak i biznesowych.

Zastosowania zbiorników naziemnych


Zbiornik na wodę podziemny to konstrukcja, która niesie za sobą wiele zastosowań. Choć instalacja zbiornika podziemnego wymaga zaangażowania specjalistów, taka konstrukcja jest wytrzymała i praktyczna. Zarówno podziemne zbiorniki na deszczówkę, jak i zbiorniki na wodę pitną lub przemysłową znajdują wiele zastosowań: Podziemne zbiorniki na wodę to rodzaj zbiorników przeznaczonych do gromadzenia wody, które są umieszczone pod ziemią. Są one szeroko wykorzystywane w różnych obszarach, od domów prywatnych po duże obiekty użyteczności publicznej. Zbiorniki podziemne na wodę znajdują zastosowanie w:
 • Gospodarstwach domowych: często wykorzystywane są w domach do gromadzenia wody pitnej oraz wody deszczówki. Zapewniają one rezerwę wody na potrzeby domowe, takie jak picie, gotowanie, pranie. Nie bez znaczenia pozostaje także retencja wody deszczowej. Co więcej, podlewanie ogrodu wodą deszczową tu ukłon w stronę środowiska i realna oszczędność widoczna w rachunkach.
 • Przemysł: w sektorze przemysłowym wybór zbiornika podziemnego jest częstą decyzją. To nie tylko wykorzystywanie wody deszczowej, ale także komfortowe przechowywanie wody używanej w procesach produkcyjnych, chłodzenia urządzeń czy do celów przeciwpożarowych. Zapewniają one stabilne dostawy wody o odpowiedniej temperaturze i jakości, co jest kluczowe dla efektywnego funkcjonowania zakładów przemysłowych. Korzyści zbiornika w przypadku przemysłu są niezliczone.
 • Rolnictwo: w tym przypadku zarówno zbiorniki na deszczówkę, jak i wodę pitną są atrakcyjną możliwością. Magazynowanie i pobór wody deszczowej pozwala na nawadnianie pól uprawnych, sadów czy pastwisk. Wykorzystanie wody deszczowej w rolnictwie daje ogrom możliwości.
 • Obiekty użyteczności publicznej: instalacja retencyjna nie jest jedynie domeną przemysłu oraz gospodarstw. Montaż zbiornika podziemnego możliwy jest też w obiektach użyteczności publicznej. Szkoły, szpitale, hotele czy centra handlowe, mogą gromadzić wodę pitną, jak i deszczówkę do wielu celów. Zbiorniki zapewniają rezerwę wody do celów sanitarnych, konsumpcyjnych oraz przeciwpożarowych, co jest istotne dla zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu użytkowników.

 • Zalety zbiorników podziemnych


  Z pewnością już wiesz, że zbiorniki na wodę mają wiele zalet, niezależnie od pojemności zbiornika, czy głębokości zbiornika istotne są: Ochrona przed czynnikami zewnętrznymi: podziemna konstrukcja chroni wodę przed działaniem promieniowania UV i zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi.
 • Oszczędność miejsca na powierzchni: zbiorniki na deszczówkę i wodę pitną o konstrukcji podziemnej pozwalają zaoszczędzić miejsce na powierzchni.
 • Trwałość i odporność: ściśle określone parametry zbiornika, które spełniają wiodący producenci sprawiają, że konstrukcje są odporne na warunki atmosferyczne i zapewniają długotrwałe przechowywanie wody.
 • Mniejsze ryzyko zanieczyszczenia: niezależnie od tego, jaki model zbiornika wybierzesz, woda będzie mniej narażona na zanieczyszczenia zewnętrzne, co może zmniejszyć ryzyko utraty jakości przechowywanej wody.

 • Masz pytania? Skontaktuj się
  sms
  whatsapp
  phone