Wyświetlanie wszystkich wyników: 24

Zbiorniki na olej opałowy

%
1 920,00  (Cena z VAT: 2 361,60 )

Zbiorniki na olej opałowy są niezbędnym elementem systemu ogrzewania dla wielu domów i przedsiębiorstw, szczególnie tych zlokalizowanych w obszarach, gdzie nie ma dostępu do sieci gazowej.

Magazynowanie oleju opałowego


Czy wiesz, że magazynowanie oleju opałowego o temperaturze zapłonu powyżej 55°C może się odbywać w bezciśnieniowych, stałych zbiornikach naziemnych i podziemnych przy budynku lub w przeznaczonym wyłącznie na ten cel pomieszczeniu technicznym w piwnicy, lub na najniższej kondygnacji nadziemnej budynku?

Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze zbiornika na olej opałowy.

Pojemność: zbiorniki na olej opałowy występują w różnych pojemnościach, co pozwala dostosować ich wielkość do indywidualnych potrzeb i wymagań użytkownika. Mogą to być mniejsze zbiorniki do użytku domowego lub większe, komercyjne zbiorniki olejowe służące do zaopatrywania większych budynków.
 • Materiał: zbiorniki na olej opałowy mogą być wykonane z różnych materiałów, w tym z tworzyw sztucznych, stali węglowej, stali nierdzewnej lub polietylenu. Wybór materiału zależy od wielu czynników, takich jak warunki klimatyczne, lokalizacja zbiornika oraz oczekiwana trwałość.
 • Lokalizacja: zbiorniki na olej opałowy mogą być zainstalowane na zewnątrz budynku (np. w ogrodzie) lub wewnątrz (np. w piwnicy). Wybór lokalizacji, gdzie będziesz przechowywać olej opałowy, zależy od miejsca, jakim dysponujesz w swoim domu lub firmie.
 • Bezpieczeństwo: jest kluczowym aspektem związanym z przechowywaniem oleju opałowego. Zbiorniki powinny być regularnie sprawdzane pod kątem wycieków, uszkodzeń czy korozji, a także zabezpieczone przed dostępem osób nieupoważnionych. W tym przypadku możesz dodatkowo zabezpieczyć się przed wyciekami przez stosowanie zbiorników dwupłaszczowych.
 • Konserwacja: regularna konserwacja zbiorników na olej opałowy jest niezbędna dla zapewnienia im trwałości i zachowania pełnego bezpieczeństwa. Dlatego regularnie sprawdzaj stan zbiornika, usuwaj nagromadzające się osady i dbaj o jego izolację termiczną.

  Zbiornik do oleju opałowego — bezpieczeństwo


 • Bezpieczeństwo zbiornika do oleju opałowego jest kluczowym elementem zarówno dla użytkowników, jak i dla ochrony środowiska  Wybierz odpowiedni zbiornik na olej opałowy


 • Oszacuj swoje potrzeby: potrzebujesz zbiornika na olej opałowy podziemny, czy chcesz wstawić go do przygotowanego wcześniej pomieszczenia, a może to zbiornik zewnętrzny spełni Twoje oczekiwania
 • Wybierz pojemność zbiornika oleju opałowego: oszacuj, jak ilościowo będzie rozkładało się wykorzystanie oleju opałowego w Twoim domu. Standardowe zbiorniki dwupłaszczowe i jednopłaszczowe występują w wielu wariantach i pojemnościach.
 • Regularne przeglądy i konserwacja: postaw na regularne przeglądy zbiorników w celu wykrycia ewentualnych wycieków, uszkodzeń czy oznak korozji. Szczególnie jeśli zdecydujesz się na jednopłaszczowy zbiornik.
 • Odpowiednie zabezpieczenia: nowoczesne zbiorniki dwupłaszczowe i jednopłaszczowe zapewnią Ci wygodne i bezpieczne warunki do magazynowania oleju opałowego. Dlatego, jeśli w swoim domu wykorzystujesz ogrzewanie olejowe postaw na bezpieczeństwo. Zgodnie z przepisami możesz wybrać zbiornik wewnątrz budynku, jak i zewnętrzne zbiorniki oleju. Jednak zarówno na etapie zakupu, jak i montażu zbiornika priorytetowo traktuj bezpieczeństwo.

 • Co więcej, zbiorniki przeznaczone do przechowywania opału powinny być wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia, takie jak pokrywy, zawory bezpieczeństwa czy alarmy w przypadku wycieków. Zainwestuj w zbiornik, który będzie spełniał wszystkie niezbędne wymagania i kryteria. Pamiętaj również o wysokiej jakości akcesoriach do zbiorników, które mogą oferować nawet możliwość łączenia zbiorników.


  Bezpieczne przechowywanie opału — wybieraj sprawdzonych sprzedawców


  Chcesz kupić zbiornik, który będzie Ci służył przez długie lata? Wybierz sprawdzony sklep, w którym znajdziesz zbiorniki ekologiczne o konstrukcji dwupłaszczowej, jak i jednopłaszczowe produkty, którym możesz zaufać. W sklepie taniezbiorniki.pl spotkasz się z wysoką jakością, która idzie w parze z atrakcyjną ceną.
  Masz pytania? Skontaktuj się
  sms
  whatsapp
  phone