Magazynowanie paliwa zgodne z przepisami

Magazynowanie paliwa zgodne z przepisami Polskimi oraz Unijnymi

Czy warto korzystać ze specjalnych zbiorników na paliwo płynne? Obligują do tego przepisy prawa, zwłaszcza dotyczące ochrony środowiska. Poza tym są praktyczne, bezpieczne i wygodne.

Firma TMFuel posiada w swym asortymencie zbiorniki stacjonarne plastikowe naziemne – o poj. 1500, 2500, 5000 i 9000 litrów oraz zbiorniki stalowe (naziemne i podziemne) – o poj. od 3000 do 100000 litrów.

Wszystkie zbiorniki stacjonarne mogą być wyposażone w układ dystrybucyjny (pompa 230V, licznik, wąż 6m i pistolet automatyczny oraz filtr absorbujący wodę i zanieczyszczenia) zamontowany w szafie zamykanej na zamek, wyposażonej
w instalację elektryczną oraz oświetlenie ledowe.

O tym, że warto wyposażyć swoje przedsiębiorstwo w zbiornik na olej napędowy nie powinny przekonywać tylko oszczędności i wygoda, ale również przepisy prawa.

Wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej w 2004 r. każdy, kto przechowuje u siebie paliwo lub je transportuje zobowiązany jest do przestrzegania określonych wymogów.

Niedopuszczalne jest przechowywanie paliw i olejów w beczkach, mauzerach oraz zbiornikach stalowych jednopłaszczowych podziemnych i naziemnych. Zgodnie z przepisami, wszelkie zbiorniki dwupłaszczowe, o pojemności powyżej 2,5 m3 należy zgłosić do eksploatacji w lokalnym urzędzie dozoru technicznego (UDT).

Warto podkreślić, że zbiorniki (w rozumieniu prawa budowlanego) nie są ani budowlą ani budynkiem oraz posiadają konstrukcję przenośną (nie są na stałe związane z gruntem), a więc nie wymagają pozwolenia na budowę. Wszystkie te wymogi Unia Europejska tłumaczy działaniami w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

Wszystkie zbiorniki oferowane przez firmę TMFuel posiadają niezbędne dokumenty i certyfikaty pozwalające na eksploatację na terenie Polski oraz całej UE.

 

Dodaj komentarz

SZYBKI KONTAKT:
whatsapp
phone